Реферат на тему: “Марійка Підгірянка” МАРІЙКА ШДГІРЯНКА НА ГУЦУЛЫЦИШ РІДНИЙ КРАЮ, РІДНІ ЛЮДИ. Восени 1887 року О. Ленерта перевели як лісничого із села Бі­лі Ослави в Уторопи на Косівщині. Зиму 1887—1888 років Марійка перебувала у дідуся М. Волошина, священика села Заріччя, якого дуже любила, бо розповідав гарні казочки про пташок, тварин, ме­теликів, бджілок.
Содержание Введение Глава 1. Гезлев – город, основанный на месте бывшей Керкинитиды 1.1. Местное население, оставшееся после Керкинитиды. 1.2. Причины исчезновения Керкинитиды.
Реферат на тему: Народні символи України: хліб, барвінок, колосся, верба, писанки Мета. Виховувати любов і повагу до рідного краю. (Клас оформлено в українському стилі. На стінах рушни­ки. На столі — хліб, букет з барвінку, колосся, вербові гілки; миска з писанками. Сторінки журналу готують учні групами, кожна — свою).
Реферат на тему: Невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення. Приховування або перекручення відомостей про екологічний стан або захворюваність населення
Люди возделывали лен еще в Эгейский период. На территории современной России он известен со 2 тысячелетия до н.э. «Лен 2000 лет до н.э. культивировали славяне из Вологды – при раскопках свайного поселения на р. Модлоне в Вологодской области, относящемуся к началу 2-го тыс. до н.э., найдены семена льна культурного, которые удалось прорастить.»
Церква і націоналістичний рух: Між співпрацею і протистоянням. Галичина, 20-30 роки ХХ століття. Ідеологічний і політичний аспекти взаємин "Кожен націоналізм повинен виростати з духовости даної нації, а що кожній людині є іманентна віра в Бога, і кожну націю так чи інакше формувала християнська чи взагалі релігійна духовість, отже фактично кожен націоналізм повинен займати коструктивно-афірмуюче відношення до релігії, бо немає націоналізму без традиціоналізму"…
Реферат з історії України Студента ФПН—2 Заклецького Олександра Іван Мазепа та його епоха » Київ 1997.11.11 Іван Мазепа , як відомо походив із шляхетського роду , по одним джерелам волинського , по іншим — подільського походження . Його предки у
. Загальні відомості. Елементи орнаменту буковинського килима. На декоративність народної тканини в значній мірі впливає техніка ткання. Кожне сплетіння створює свій декоративний ефект. Наприклад, гладке і рівномірне сплетіння вражає спокійною ритмічністю, різні види скісного (чиноватого ткання) „качельця”, „смерічка”, „луска” (покривають тканину дрібними фігурними мотивами, які мерехтливо вирисовуються блискучими контурами і надають їй наглядності.
– один з тих небагатьох оазисів, що не піддались асиміляції ні при якому режимі. Яскрава національна своєрідність декоративних, вжиткових творів гуцульських умільців виразно виявила себе як в часи Австро-Угорщини, панської Польщі, так і в період комуністичного режиму. Тому можна сказати про незнищенність народної душі, яка формувалася роками, творила свій внутрішній світ і естетичні уявлення в постійному спілкуванні з природою, що поставило в очах гуцула в усій неповторній красі.
Народилася 1948 року в селі Слобідка-Більшівцівська, Галицького району Івано-Франківської області в сім'ї робітника та службовиці. Мама Чеслава Легік, уродженка Кракова з вищою фінансовою освітою, прищепила любов до книжки, іноземних мов. Батько, Михайло Николин, отримав початкову освіту, механік – самоучка, любив брати мене в підмайстрові, а ще – рибалити на Дністер, Гнилу Липу.
Робота до диференційованого заліку на тему: Письменники області Місто Рогатин – районний центр Івано-Франківщини з населенням близько 10 тисяч жителів. Воно має давню і велику історію. Про походження назви міста достовірних джерел немає. За легендою Рогатин зобов’язаний своєю назвою великій кількості оленів – рогачів, що тут водилися.
Реферат на тему: КОЛОМИЙСЬКИЙ ТЕАТР Театральна традиція на західноукраїнських землях мала свої специфічні особливості, які слід враховувати при вивченні історії українського театру як цілості. До кінця XVI ст. на території України ще не існувало театральне мистецтво в тих розвинутих формах, у яких воно вже було в країнах Західної Європи.
Реферат на тему: Угорська версія походження назви Коломия ДОКЛАДНО ПРО УГОРСЬКИЙ СЛІД У ВЕРСІЇ ПОХОДЖЕННЯ НАЗВИ КОЛОМИЇ Сучасне зацікавлення істориків і краєзнавців дослідженням населених пунктів нашої держави (особливо в період Середньовіччя), будучи одним із найважливіших стратегічних завдань вітчизняної історіографії, покликане сформулювати концепцію історії України, все ж є далеко не бездоганним у своєму виконанні з кількох наступних причин.
РЕФЕРАТ На тему: Територіальна структура господарства у країнознавстві Однією із провідних тем, яку активно вивчає сучасна географія, є територіальна структура господарства. До цього поняття входять елементи господарства різного типу і рангу (мережа і системи міст, інфраструктурі споруди, центри, вузли і райони), взяті у їх взаєморозміщенні, і багатосторонні потоки зв'язків, які функціонують між ними.
Большой жизненной силой обладают национальные традиции в одежде. Путем сравнительного анализа   отдельных частей одежды и украшений наши этнографы пришли к выводу, что чуваши лучше всех сохранили древний стиль одежды. До середины XIX века у чувашей применялись преимущественно ткани домашнего производства.
Поезія Василя Стуса – цілісний поетичний організм зі сталими образно-смисловими комплексами Передчуття, впевненість в ому, що йому “віддасться в славі” утвердилось у двадцятирічному юнакові тоді, коли він закінчував українське відділення історико-філологічного факультету Донецького державного педагогічного інституту.
Реферат на тему: Населення і демографічний розподіл Івано-Франківської області Про кількість та склад населення Івано-Франківської області за підсумками Всеукраїнського перепису населення 2001 року
Реферат з педагогіки Роль, місце і форма шкільного краєзнавства в естетичному вихованні учнів. Ще, видатний педагог К.Д. Ушинський відмітив правильно, що любов до своїх рідних місць має “глибокий, багатий думками і почуття голосу рідної природи”. В житті не рідко буває, що цей “голос” кличе до себе людину, тягне його, кличе в рідні місця.
Зміст Вступ Розділ І. Народний одяг Поділля. Територіальні особливості. Орнамент та композиційна структура. Розділ ІІ. 2.1. Матеріали та обладнання.
Реферат на тему: Зміст 1 Історія використання тризуба як герба України 1.1 Тризуб в Київській Русі 1.2 Історичні знаки і герби 1.3 Тризуб в УНР 1.4 Незалежна Україна
Разделы сайта